SONY HXR-NX3

BU ÜRÜNÜN ÜRETİMİ SONLANDIRILMIŞTIR.

Bu ürün yerine Sony HXR-NX5R ‘ı incelemek için tıklayınız veya SONY HXR-NX100 ‘ü incelemek için tıklayınız.

Sony’nin profesyonel kamera modellerinden birisi olan Sony HXR-NX3, sunduğu performans ve kalite ile yoğun bir ilgi görmektedir. Profesyonel bir seçim yapmak ve Sony kalitesi için tercih edebilecek Sony HXR-NX3, üç tane NX3-480_300-on-gorunumFull HD sensöre sahiptir. Görüntü kalitesi açısından maksimum kalitenin hedeflendiği cihazda, çıta oldukça yüksek tutulmuş durumda. HXR-NX3 kamera tv kanallarının haber servislerinde, dar bütçeli tv istasyonlarının stüdyolarında, prodüksiyon firmalarının ürün, katalog, reklam, tanıtım, röportaj uygulamalarında ve iletişim ile ilgili eğitim kurumlarının çalışmalarında tercih ettiği ve uygulamalarında kullandığı ürünlerin başında gelmektedir.

1080/50p formatının desteklendiği cihazda AVCHD 2,0 modunda çekim yapmak mümkün. Ağır ya da hızlı çekim konusunda da kullanıcılara destek veren AVCHD 2,0  Sony HXR-NX3 kamera ile istendiğinde 2x ağır çekim, istendiğinde de 50x hızlı çekim yapılabilir. Dış ya da iç çekimlerde başarılı bir kayıt yapmaya imkan sağlayan Sony HXR-NX3, maksimum zoom yapıldığında dahi piksel kaybı yaşamadan aynı netliği sağlayabiliyor.

Diğer modellerden farklı olarak 3.5 inç genişliğinde LCD bir ekrana sahip olan Sony HXR-NX3, kayıt sırasında kolay bir şekilde ön izleme yapılmasını sağlıyor. Özellikle zor açılardan çekim yapılması gerektiğinde LCD ekran üzerinden kontrolün sağlanması, cihazın kolay kullanım sunmasını sağlıyor.

Cihaz kutusu ile birlikte EVF vizör adaptörü, kızılötesi remote cmmander, AC-L100C AC adaptörü gibi donanımlar verilmektedir. Kullanım sırasındaki maksimum süreler NP-F770 pile göre 410 dakikadır. Bu süre video ışığı kapalı modda iken test edilmiştir. Çekim sırasında video ışığının açık tutulması halinde çekim süresi 265 dakikaya kadar düşmektedir. Bu bakımdan kullanıma göre çok daha düşebilen çekim süresi nedeniyle uzun sürecek çekimlerde yedek pil kullanılması gerekebilmektedir.

Opsiyonel ECM-VG1 tüfek tipi mikrofonun dahil edileceği HXR-NX3 cihazda ses kaydı konusunda da sorun yaşamadan çekimler yapılabilir. Benzer mikrofonlara göre çok daha yüksek bir özelliğe sahip olan ve yüksek kaliteli video çekimleri ile birlikte kusursuz bir şekilde çekim yapılmasını sağlayan Sony HXR-NX3 kamera, tüm bu özellikleri ile birlikte ön plana çıkan bir kamera modellerindendir.

Öne çıkan Bazı özellikleri;

  • Etkileyici görüntüler için orijinal Full HD Sony sensörü
  • Gelişmiş LSI (gelişmiş parazit azaltma ) TeknolojisiNX3-480_300-kameragenel
  • 40x Clear Image Zoom (20x optik yakınlaştırma ve 2x Clear Image Zoom) özelliği
  • AVCHD 2.0 1080/50p veya 1080/60p kayıt ile DV kayıt yapma imkanı
  • Ağır ve Hızlı Çekim
  • Simul ve Relay Kayıt imkanı
  • Dahili LED video ışığı
  • WI-FI & NFC üzerinden Kamera kontrol imkanı
  • Akıllı Otomatik Ayarlama özelliği

 

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL