Web TV Kurulum Kararı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Web üzerinden yayın yapmak, gün geçtikçe daha fazla ilgi görmektedir. Web TV Kurulum konusuna ilgi artışının en önemli sebepleri İnternet hızındaki artış ve  kullanılan cihaz maliyetlerindeki düşüş olarak düşünülebilir.

Tursab Web Tv Kurulum
Tursab Web Tv Kurulum

Her yatırımda olduğu gibi, WEB TV kurulum işinde de bazı konulara önceden karar verilmeli ya da aşama aşama hedefler belli edilmelidir ki, ekipman seçiminde doğru adımlar atılsın.

  • 7/24 yayın yapılacak mı, yoksa aralıklarla mı yayın yapılacak?
  • Sadece önceden kaydedilmiş klipler mi yayınlanacak yoksa ara sıra canlı yayınlar da yapılacak mı?
  • Sanal stüdyo uygulaması kullanılacak mı?
  • Hedeflenen bütce nedir? Maksimum ne kadar daha arttırılabilir?
  • Bir seferde tüm kurulum yapılacak mı? Yoksa zaman içinde aşama aşama mı yapılacak?

Bu sorulara verilecek cevaplar yatırımı da doğru yapmanızda size yardımcı olacaktır. Örneğin , sürekli yayın yapılacak ise yayın stüdyosu yanında bir de devamlılık birimi verilmelidir. WEB TV sistemlerinde sinyal tipi uygun olmak şartı ile bütçenize uygun kamera, ses ekipmanı, ışık gibi ekipmanları seçebilirsiniz.

Sanal stüdyo uygulaması olacak ise ihtiyaca ve bütçenize göre uygun bir tasarım kullanabilirsiniz, Fakat…

WEB TV Kurulumunda En Önemli Karar

WEB TV Kurulumunun en önemli kilit noktası çok fonksiyonlu yayın ünitesidir.

Üsküdar Üniversitesi Stüdyo Kurulum
Üsküdar Üniversitesi Stüdyo Kurulum

Burada uygun fiyatlı yazılımlar ve toplama PC’ler ile ilerleyebilirsiniz. Bu size yayına çıkarır ama bir çok problemle karşılaşmanıza neden olabilir ve yayın sırasında sıkıntıya düşebilirsiniz. Ve bu konuda genelde kendinizle baş başa kalırsınız, destek noktasında yanınızda kimse olmayacaktır.

Ancak profesyonel bir yayın ve uzun soluklu bir yatırım planlıyorsanız, mutlaka bu iş için özel tasarlanmış ve optimize edilmiş Newtek Tricaster gibi cihazlar ile yol almalısınız.

Tricaster cihazı, resim seçme, 2 kanal playout, 2 kanal grafik, 4 kanala kadar kayıt, birden çok noktaya eş zamanlı yayın ( Youtube, Facebook, Twitch, vs) ve çok başarılı keyleme özelliği ile Sanal Studyo fonksiyonlarının hepsini bir arada, eş zamanlı ve sadece tek kişi ile yapabilmenizi sağlar.

Bunun haricinde ses mikseri, robotic kamera kontrolü vs gibi yan fonksiyonları da bulunmaktadır. Ayrıca, tüm dünyada oldukça yüksek oranda kabul görmüş NDI protokolü sayesinde hem çok esnek hem de ilave bir çok fonksiyonu ekstra bedel ödemeden kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Tüm Web TV Kurulum süreçleriyle ilgili bilgileri okuma isterseniz tıklayınız.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşınız.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL