Derine dalış: Jason Wingrove, SONY PXW-FS5’i keşfediyor

Sony PXW-FS5

Jason Wingrove, Sidney yakınlarındaki Narrabeen Rock Pool’da yeni SONY PXW-FS5 el tipi Super 35 4K kamerayı test etti. Video, kameranın düşük ışık çekimlerinde ve ağır çekim kayıtlarda nasıl bir performans sergilediğini gösteriyor.

Jason Wingrove; portföyünde diziler, belgeseller, kısa filmler ve reklam filmleri bulunan, uluslararası çapta ödüllendirilmiş bir yönetmen.

Sidney’de oturan yönetmen ve görüntü yönetmeni Wingrove, 2010’da beğeni toplayan “Dünyada Bir Gün” adlı ortak proje kapsamında Avustralya’nın benzersiz doğal havuz kültürünü keşfetti. Şimdi Narrabeen Rock Pool’da SONY PXW-FS5 el tipi Super 35 4K kameranın yaratıcı olanaklarını keşfetmek için çok sevdiği okyanus manzaralı havuzun huzur dolu ortamına döndü.

Sony PXW-FS5


Jason, “Burada çekim yapmak çantada keklik,” diyor. “Kamerayı bir yere çevirip de harika bir çekim yapmadığınız olmuyor. Burası Dünya üzerinde en sevdiğim yer.”

 

Jason, Narrabeen’de şafak sökerken FS5’in muhteşem düşük ışıkta görüntüleme özelliklerini ve çok yönlü ergonomik tasarımını gözler önüne seriyor. Ayrıca kırpma olmadan HD kalitesinde 400 fps süper ağır çekimi ve kameranın dahili çok yönlü ND filtresini gösteriyor.

“Yakala ve çek” tarzı film yapımı için üretilen SONY PXW-FS5 Super 35 kamera; son derece kompakt, el tipi bir pakette sinematik 4K kalitesine ve yaratıcı esnekliğe yeni bir standart getiriyor.