Üsküdar Üniversitesi TV Kanalı Yayına Başladı

 

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi teknik donanımıyla, televizyon stüdyosuyla, laboratuvarlarıyla, atölyeleriyle ve kütüphane olanaklarıyla Altunizade’nin tam merkezindeki yeni binasında, güçlü kadrosuyla eğitim öğretime başladı..

Son teknolojiyle donatılmış televizyon stüdyosu

Bugüne kadar Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılına yeni binasında başladı.

Yeni binayla ilgili bilgi veren Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör son teknolojiyi kullandıklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

Binanın tüm birimleri en son teknikle donatıldı, iletişim eğitim için tüm ayrıntılar düşünüldü.
Son teknolojiyle donatılan Televizyon Stüdyosu ise özellikle televizyon ve sinema öğrencilerinin en gözde birimi olacağa benziyor.  Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünün çoğu uygulama dersleri bu stüdyoda yapılacak. Stüdyonun sahne yapısı, ışıklandırması, kamera ve kurgu ünitesi, çekim alanı, program ve dersleri izlemek için oluşturulan oturma alanıyla İstanbul’un da en dikkat çekici stüdyolarından biri olma özelliğine sahip. Stüdyo yalnızca eğitim için değil, aynı zamanda bant ve canlı yayın çekimler için de kullanılmaya elverişli donanıma sahip bulunmaktadır.

Haber Atölyesi

Bilgisayar donanımlı haber atölyesi de Haber Üsküdar Gazetesinin uygulama alanı olarak tasarlandı.
Yeni Medya ve Gazetecilik öğrencilerinin uygulama alanı olarak tasarlanan birimde akademisyenler ve öğrenciler Haber Üsküdar Gazetesinin yayın işlerini, web sayfasını vb. uygulamaları gerçekleştirecek.

Provideo Ekibi olarak;
Üsküdar Üniversitesi TV stüdyosunun kurulmasında bizlere güvenen akademisyen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Projenizi beraber oluşturalım.

Web TV, Sanal Stüdyo vb ihitiyaçlarınız için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

info@provideo.com.tr

0212 320 97 77

UYGULAMA RESİMLERİ

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL