SONY PXW-X160

Kamera ve fotoğraf makinesi konusunda kaliteli ürünleri ile ön plana çıkan Sony’nin en çok tercih edilen kameralarından birisi de Sony PXW-X160. Full HD özelliklere sahip Sony PXW-X160 ile birlikte profesyonel sony-xdcamkayıtlar yapmak mümkün. Ergonomik yapısı ile dikkat çeken Sony PXW-X160, benzer ürünlere göre oldukça hafif ve kolay bir tutuşa sahip. PXW-X160, Tv kanallarının haber servislerinde, dar bütçeli tv istasyonlarının stüdyolarında, prodüksiyon firmalarının ürün, katalog, reklam, tanıtım, röportaj uygulamalarında tercih edilirken iletişim ile ilgili eğitim kurumlarının çalışmalarında ve uygulamalarında da kullandığı ürünlerin başında gelmektedir.

Kayıt konusunda tek bir seçeneğe bağlı kalmayarak kullanıcılara seçenekler sunan Sony PXW-X160 ile Full HD XAVC Intra, XAVC Long GOP, MPEG HD, AVCHD ve DV formatlarda kayıt yapılabiliyor. Bu bakımdan işlenecek dosya türüne göre kamera üzerinden ayarlar yapılarak,  Sony PXW-X160 ile işler çok daha kısa süre içerisinde çözümlenebilir.

Sony PXW-X160’ın ön plana çıkan diğer bir özelliği ise yüksek bir hassasiyete sahip olması. 25x HD yakınlaştırma yapabilen kamera yüksek zoom modunda iken de yüksek bir hassasiyet ile rahat bir çekim yapmak mümkün. Ayrıca 4 ND filtre konumu gibi farklı özellikleri ile birlikte sadece salon ya da kapalı alanlardaki çekimler için değil, tüm çekim şartları için uygun şekilde ayar yaparak, başarılı kayıtlar yapılabilir.

Yüksek özelliklere sahip Sony PXW-X160 için en çok merak edilen konulardan birisi ürünün pil ile çalışma süresi olurken, bu konuda 3 farklı seçenek mevcut. BP-U90, BP-U60 ve BP-U30 pil türlerinin kullanılabildiği kamera ile maksimum 4 saat çekim yapılabilir. U30 pil türü ile ise bu süre 1 saat 15 dakikaya kadar düşmekte. Bu nedenle uzun süre çekim yapmak isteyenlerin ürün ile birlikte BP-U90 pili tercih etmesi, işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Fakat cihazın satış paketinde mevcut pil BP-U30.

Cihazın uzaktan lens kontrolü yapılmasına imkan sağlaması, kişisel kullanımlarda dahi sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Tüm bu özellikleri ve makul sayılabilecek fiyatı ile Sony PXW-X160 tercih edilebilecek kameralar arasında.

Öne çıkan bazı özellikleri;

 • Üç 1/3 inç tipi Exmor® CMOS Full HD sensör
 • G Serisi sabit 25x profesyonel HD yakınlaştırma lensi
 • SxS bellek kartlarına yüksek kaliteli XAVC Intra ve XAVC Long GOP kayıt
 • XAVC HD, MPEG HD 422 50 Mb/sn ve MPEG HD 420 35 Mb Formatlarında Kayıt imkanı
 • Simul ve Relay Kayıt imkanı
 • Değişken çift ND filtresi kontrol mekanizması
 • Esnek Baplantı MI-SHOU Yuvası
 • OLED Vizör Teknolojisi
 • Lens Kontrol için Lanc Remote Bağlantı
 • Çok çeşitli bağlantı seçenekleri ( SDI,HDMI,Composite Video )
 • Ve daha neler neler.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL

inceleme_buton