SONY PXW-FS7 M2

Yeni SONY PXW-FS7 M2 kamera, ilk FS5’de görülen değişken ND filtre özelliğine sahip. Kitlemeli mount, daha az gevşek ve ters çevrilebilir bir EVF bağlantı kiti, aletsiz tutma kolu uzatma mekanizması ve en önemlisi Rec.2020 renk desteği. İlaveten, XQD kartlar artık yuvadan daha çok çıkıyor ki bu özellik eldivenli kullanımda oldukça işe yaramakta. Ses kontrol kapağı yan taraf yerine aşağıdya doğru kaymakta. Göz vizörü bağlantısı artık daha basit. Bir sabit ve bir de mandal klipse sahip. Göz vizörü kullanılmadığında kullanmak üzeri bir monitör hood bulunmakta.Ayrıca SONY PXW-FS7 M2 kamera E-mount lens firmware yükseltmesi yapılabilecek bir platform özellğinde.

Kamera ile bundle edilen 18-110 lens, cine/video için optimize edilmiş 6.1x zoom oranlı F/4 OSS servo zoom özelliğindedir. Aslında, SONY PXW-FS7 M2, mevcut FS7’nin kullanıma yönelik geliştirilmiş biraz makyajlanmış hali diyebiliriz.

Yeni mount kilidi ile PL mount gibi çalışmakta. Lensi sıkıca sabitlemekte ve sallantı ve eğilmeleri engellemekte. Ayrıca ilave destek gerekmeden daha ağır lens kullanıma ,imkan tanımakta ve lensin yanlışlıkla serbest kalmasını engellemekte. Enoun’Un diğer tüm avantajları da korunmaktadır.

Değişken ND filtre 1/3 stop adımlar veya tamamen adımsız değişerek toplam da 2-7 stop azaltmakta.
Bu canlı olarak ND ayarlamaya ve tam istenilen aperture kullanmanızı sağlıyor. Bu özellik pratik bir iris kontrolü olmayan lensler ile kullanımda çok avantaj sağlıyor.

Yeni EVF bağlantısı tutam kolu, ve vizör ayarlarının daha hızlı ve az beceri gerektirecek şekilde yapılabilmesini sağlıyor. 

Sony’nin elektronik değişken ND filtresi, çekim sırasında sorunsuz pozlama ayarı için yeni imkanlar sunmakta. İrisi pozlama kontrolü fonsiyonundan kurtarmakta ve daha önemli olan alan derinliği ayarına dedike etmekte.Artık çekimlerde parlak dış alan ile az ışıklı iç alan çekimlerinde dikkat daha çok alan derinliği ayarına verilebilecek.

Ayrıca bu özellik her lensin en optimial f-stop değerinde kullanılmasına ve bu sayede resim bozulmasına veya softlaşmasına sebep olan iris hareketlerine izin vermeyecek.

FS7 II’nin üç farklı değişken ND kullanım modu vardır. Preset, Manual ve Otomatik mod. Bu modlar kameranın ön tarafında ve kolayla ulaşılabilecek tuşlara atanmıştır.
Ayrıca atamabilir tuş sayısı Altı’dan 10’a çıkarılmıştır.

SONY PXW-FS7 M2 UHDTV 3840×2160 çözünürlükte BT-2020 clor space ile gelmekte. BT-2020 uyumu monitörler ile ile HDMI 10-bit 422 veya 709 monitor LUT uygulanmış SDI 10-bit 422 on baord akyıot ve izleme yapılabilir.

Lensli paket ile beraber gelen SELP18110G zoom lens kompakt ve hafif bir lenstir. Ayrıca zoom yapılırken F-stop değerinin değişmemesi, zoom yapılırken focus bozulmaması, focus yapılırken resim boyutu değişmemesi ve zoom yapılırken resmin hareket etmemesi diğer önemli özelliklerdir.

Ayrıca çok sessiz, yumuşak ve hassas zoom ve focus motorlarına sahiptir.
Yüksek kontrast, güzel bokeh için dairesel iris açıklığı, sabit F4 maksimum açıklık ve toz ve neme dayanıklıdır.

Yetki

Provideo A.Ş, Sony Profesyonel Kameraların Yetkili Satış Ortağıdır. Tüm Sony Ekipmanları SONY TÜRKİYE Garantisi altındadır.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL