Sony Pxw-FS5 Kamera Arkası – Kullanımı ve Özellikleri

 

Alister Chapman; kamerayı tam olarak nasıl kullandığını açıkladığı, sahne arkasını gözler önüne seren kısa metrajlı filmiyle FS5’in önemli özelliklerini yeni ve çarpıcı bir videoda izleyicilere sunuyor.

FS5’in Dubai’deki lansman etkinliğinin bir parçası olarak iki günde çekilen ve düzenlenen, Alister Chapman’ın yönettiği bu kısa film, çeşitli etkileyici sekanslar elde etmek için PXW-FS5‘in önemli özelliklerini kullanarak neler başarabileceğinizi gösteriyor. Çoğu çekim için 240 fps’de Süper Ağır Çekim modu kullanılıyor. Diğer çekimlerde DJI Ronin M gimbal üzerine takılan FS5’in olağanüstü hafifliğinden yararlanılıyor. Hızlandırılmış çekimler için genellikle 1 saniyelik deklanşör hızıyla 1 fps’de Ağır ve Hızlı çekim işlevi kullanıldı. Alister ayrıca Cinegamma 3 ve S-Log2’yi birlikte kullandı ve istenen dinamik aralığı elde etmek için gerektiğinde bunlar arasında geçiş yaptı. Kullanılan lensler arasında Sony 18-105 mm, Zeiss Loxia 35 mm ve 50 mm, ayrıca üçüncü taraf bir 18-250 mm ile Fotga E-Mount eğme adaptörüne takılan 18-35 mm Art lens bulunuyor.

Alister, aşağıda yalnızca İngilizce olarak sunulan videoda iki günlük prodüksiyon sırasında bizi sete götürüyor ve FS5’i kullanarak filmin görüntülerini nasıl oluşturduğunu gösteriyor.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL