Sony, #NoLimits PXW-FS5 Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

b3b4ca_05566b3e7aaa448aa7dc60ca8af86c9c

Jüri, yepyeni Sony PXW-FS5 video kameranın dünya çapındaki kazananı olarak, “72” adlı çalışmasıyla Josh Cable’ı seçti. Ayrıca 600’den fazla katılımcı arasından beş bölgesel kazanan da belirlendi.

Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri, dünya çapında gerçekleştirilen nefes kesici bir kısa film arayışının ardından bugün Sony’nin #NoLimits yarışmasının kazananını açıkladı. Topluluk oyları ve son olarak jüri kararına dayanan değerlendirme sürecinin ardından, efsanevi Pinewood Studios’daki canlı web seminerinde Josh Cable’ın “72” adlı çalışmasıyla dünya çapındaki kazanan olduğu açıklandı.
pxwfs5_3q_150728_09-Mid
Sony’nin özel yarışması, “sınır yok” temasıyla dünya çapındaki içerik oluşturucuların yaratıcılığını ve azmini kutlamak için herkesin katılımına açık olarak başlamıştı. Büyük ödül ise yepyeni PXW-FS5’ti.

Dünyanın dört bir yanından 648 katılımcı, YouTube üzerinden #NoLimits etiketini kullanarak en fazla iki dakikalık kısa filmini gönderdi. Her bir bölgeden “en çok sevilen” on video, yerel Sony Bağımsız Sertifikalı Uzmanlarına sunuldu. Uzmanlar, dünya çapındaki finale katılacak olan bölgesel kazananları belirlediler. Dünya çapındaki sektör uzmanlarından oluşan jüri, ince eleyip sık dokuduktan sonra ödülü en çok hak edenin “72” adlı çalışmasıyla Avustralyalı Josh Cable olduğuna karar verdi. Film, 72 yaşındaki eski bir sporcunun kendine dair düşüncelerini, tutumunu ve kariyerini zarif bir şekilde anlatıyor.

Sony, “72” dışında diğer beş bölgesel kazananı da yeteneğinden ötürü takdir etti. Kazananlar: Benjamin Cotton – “Phone Addiction” (AB/Rusya); Cristhian Mendoza – “It’s not just a box” (Latin Amerika); Alex Rodriguez – “Hong Kong Urban Tour” (Güneydoğu Asya); Sebin Xavier – “Mind Your Mind” (Hindistan) ve Diyab Basheer – “Filmmaker” (Orta Doğu ve Afrika).

“72” adlı çalışma: https://www.youtube.com/watch?v=dbdI967TpQE