Sony FX3 Sinema Kamerası

Sony FX3 Sinema Kamerası, muhteşem seviyede kompakt bir tasarımda ve çok yüksek hassasiyettedir ve Full Frame sinema imkanı sunar. Tek başına kolay çekim için gelişmiş mobilitenin yanı sıra profesyonel kullanım özellikleriyle, istediğiniz yerde sinematik bir vizyon yakalamanız için ideal bir yaratıcılık aracıdır.

Loş ışıkta dahi Full Frame görüntü çekimi

Sony FX3’ün Full Frame görüntü sensörü, loş ışıkta dahi net ve kullanılabilecek görüntüler yakalamanız için yenilikçi ışık toplama teknikleriyle birleştirilmiştir. 80-102400 olan standart ISO hassasiyeti video için 409600’e kadar genişletilebilir. 

Geniş dinamik aralık, geniş yaratıcı ifade

Sony FX3, 15+ duraklı olağanüstü dinamik aralığıyla aydınlık iç mekanlardan ve öğle saatlerindeki dış mekanlardan sabah ve akşam çekimlerine kadar her ortama uyum sağlar. Her nüansı yakalayın ve renk tonlamasında görülmemiş sinematik özgürlük sağlayın.

Etkileyici bokeh ve Full Frame yaratıcılık

Sahneleri, Full Frame sensörün mümkün kıldığı düşük alan derinliği, etkileyici bokeh ve sinematik özgürlükle sinematik 4K çözünürlükte yakalayın.

S-Cinetone™’un sinematik renk bilimi

Sony’nin beğenilen FX9’u için geliştirilen S-Cinetone renk, sinema ifadesi için FX3’teki varsayılan görünümdür. Tonlama yapılmadan diğer Sinema Grubu kameralarla eşleşen zengin renkler ve doğal cilt tonlarıyla, günümüzün içerik oluşturucularının gereksinimlerini karşılayacak şekilde hassasiyetle ayarlanmıştır. 

Her karenin net olduğu 4K 120 fps

Sony FX3’ün yüksek hassasiyetli AF ve yüksek hızlı okuma özellikleri sayesinde, yüksek kare hızlarında dahi ayrıntılı 4K görüntüler yakalanır. Ağır ve Hızlı mod, 5 kata kadar ağır çekimde (24p çıkışla) güzel hareket dizileri için çekimin kare hızı üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. 

Sony FX3 ile Akıcı tonlamalar için 10 bit S-Log3 ve HDR kayıt

S-Log3 gama eğrisi ve S-Gamut3.Cine, geniş bir dinamik aralıkta yüksek kaliteli renk üretimiyle çekim sağlar ve post prodüksiyonda diğer Sinema Grubu kameralarla çekilen kayıtlarla eşleştirme yapılmasını kolaylaştırır. Ayrıca HLG (Hibrit Log Gama) HDR görüntü profili, post prodüksiyon olmadan uyumlu TV’lerde doğrudan HDR (HLG) oynatma sağlar. 

Sony FX3 ile 16 bit RAW HDMI çıkışı 

Talepkâr post prodüksiyon iş akışları için uyumlu harici kaydedicilerle HDMI bağlantısı üzerinden 16 bit RAW çıkış kullanılabilir. XAVC HS 4K, XAVC S 4K veya XAVC S-I 4K ve proxy dosyaları ise eş zamanlı olarak kamera içinde yakalanır. RAW video çıkışı, DCI-4K çözünürlüğü aşan 4264 x 2408 [16:9] çözünürlüktedir.

Sony FX3 Profesyonel Sinema Kamerasının Özellikleri

  • Yüksek hassasiyet ve geniş dinamik aralıkla Full Frame performans

  • Yüksek performanslı BIONZ XR görüntü işleme motoru

  • 4K (QFHD) yüksek kare hızlı 120 fps kayıt

  • S-Cinetone™ ile sinematik renk bilimi

  • Tek başına kullanım için daha iyi mobilite

SENSÖR TİPİ
35 mm Full Frame (35,6 x 23,8 mm), Exmor R CMOS sensör
PİKSEL
Videolarda yaklaşık 10,2 megapiksel (etkili), Fotoğraflarda yaklaşık 12,1 megapiksel (etkili), Yaklaşık 12,9 megapiksel (toplam)
HASSASİYET
[Video] ISO 80-102400 eşdeğeri (ISO 409600’e kadar ISO sayıları genişletilmiş ISO aralığı olarak ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 80-12800, seçilebilir alt ve üst sınır), [Fotoğraf] ISO 80-102400 (ISO 40 ile ISO 409600 arasındaki ISO sayıları genişletilmiş ISO aralığı olarak ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 80-12800, seçilebilir alt ve üst sınır)
ORTAM TÜRÜ
CFexpress Type A / SD kart (x2), Eş Zamanlı Kayıt, Sırala, Ortamı Otomatik Değiştir, Kopyala
LCD
7,5 cm (3,0 tipi) type TFT, yaklaşık 1,44 M nokta, Açılma Açısı: Yaklaşık 176 derece, Döndürme Açısı: Yaklaşık 270 derece

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL
  • Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.