SONY BRC-Z700

Robotik kamera modellerinden birisi olan Sony BRC-Z700 küçük boyutlarına karşın yüksek performans sunmaktadır. CMOS sensörü bulunan BRC-Z700, Sensörü ¼ inch boyutlarındadır. Robotik Kameralar, kongre merkezleri ve toplantı salonlarının Kapalı devre yayınlarında , TV Kurumlarının Extreme içerikli programlarında , Eğitim kurumlarının Stüdyolarında tercih edilmektedir.

Robotik kameraların en büyük özelliklerinden birisi, uzaktan kontrol ile çekimlerin yapılabilmesidir. Bu amaç doğrultusunda bir adım ileriye giden Sony BRC-Z700, yeni özellikleri ile daha gelişmiş bir durumdadır. Uzaktan video çekme konusunda işleri çok kolay bir hale getirmesinin yanında geniş açısı, yatay kaydırma ( Pan Hareketi ) gibi farklı özellikleri ile birlikte Sony BRC-Z700 ile çekim yapmak pek çok profesyonel için de tercih edilmektedir.

1.120.000 piksele kadar destek sağlayan Sony BRC-Z700, aynı zamanda iki farklı formattadır. Bu doğrultuda iş durumuna göre istenildiği takdirde yüksek çözünürlük ( HD ) yerine standart çözünürlük de ( SD ) tercih edilebilir. Geniş açılı ve uzaktan çekim gerektiren işlemlerde Sony BRC-Z700 tercih edilebilir durumdadır. Tanıtımlarında da sıkça üzerinde durulduğu gibi spor karşılaşmalarından özel kapalı alan etkinliklerine kadar farklı alanlarda kullanılabilen Sony BRC-Z700, aynı zamanda alan kontrolü sağlayarak tüm detayların çekilmesine imkan tanımaktadır.

Sony’nin diğer BRC modellerinde olduğu gibi BRC-Z700 de hem tavan hem de düz zeminde kullanılabilir. Farklı iki tip kullanıma karşın, kolay ayarlanabilmesi ile ortama uyum sağlanabilir. Bu noktada görüntüyü ters döndürme özelliğinin kullanılması yeterli olacaktır.

RM-BR300 uzaktan kumandası ile kontrol noktasında rahat bir kullanım sunan BRC-Z700 yatay kaydırmada ( Pan Hareketi ) 340 derece, dikey eğmede ( Tilt Hareketi ) ise 120 dereceye kadar bir açı desteği sunar. BRC modellerinin en önemli özelliklerinden birisi sessiz çalışma olurken, BRC-Z700 modeli de bu konuda diğer modeller ile aynı bir özellik sunar. Üstelik hızlı hareket eden nesnelerden yavaş nesnelere, uzaklık önemi olmaksızın yakın ya da normal çekim yapılarak, BRC-Z700 ile çekim konusunda profesyonel bir destek alınabilir.

 Öne çıkan Bazı özellikleri;

  • Çok Yönlü Video Çıkışları ( HD Komponent (Y/Pb/Pr), RGB, Kompozit, Y/C , HD,SD-SDI )
  • Optik Çoklu Birim (BRU-H700)
  • RS-232C/RS-422 Uzaktan Kumanda (VISCA protokolü)
  • 16 Adet Önayar olanağı
  • Çok işlevli IR Uzaktan Kumanda Birimi
  • Üç adet 1/4 inch ClearVid CMOS görüntü sensörü
  • Esnek Kurulum – Tavana Montaj veya Düz Yüzey
  • Kullanımı Kolay ve Ergonomik Tasarımlı Uzaktan Kumanda Birimi
  • Yüksek Performanslı Pan/Tilt/Zoom Mekanizması
  • 20x optik otomatik odaklı yakınlaştırma lensi

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL