Sony BKM-16R

248363Monitör kontrol birimi olarak tanıtımı yapılan Sony BKM-16R, BVM ve PVM serisi video monitörlerinin kontrolü için üretilmiştir. Tüm BVM ve PVM serisi monitörlerle uyumlu olan Sony BKM-16R, güçlü iş ve profesyonel düzenlemeleri için kullanılabilir.

Cihazda uzaktan kontrol konusunda kolaylık sağlanması için Ethernet üzerinden bağlantı sağlanması mümkündür. Yapılan bağlantı ile Sony BKM-16R aracılığı ile 32 farklı monitör kullanılabilir. Monitörlerin yönetilmesi konusunda her bir monitöre özel ID atanabileceği gibi ID’ler üzerinden gruplandırma da yapılabilmektedir. Böylece monitörler toplu bir şekilde de yönlendirilebilir. Bu bakımdan cihaza bağlanan tüm monitörler için tek bir ayar modu kullanılarak kolay bir şekilde yönetim sağlanabilmektedir.

Monitörlerin ayarları hafıza kartlarında saklanarak Sony BKM-16R üzerinden tekrar tekrar kullanılabilir. Farklı monitör ayarlarının dahi tek tek uygulanabilmesi bu konuda kişilerin tüm monitörlere hükmetmesini sağlarken, Sony BKM-16R pahalı prodüksiyonlarda tüm işleri kolay bir hale getirmektedir.

Kolay yönetim konusunda diğer bir özellik atanabilir tuşlardır. F1’den F16’ya kadar kontrol menüsü üzerinden tüm tuşlar yeniden ayarlanarak kullanıma göre kişiselleştirilebilmektedir. Bu bakımdan kişiler en çok kullandığı ayarları ilgili tuşlara atarak kolay bir şekilde kullanım sağlanabilir.

Sony BKM-16R’nin hangi monitörlerde destek sağladığı ve hangi ayarların yapılabildiğinin öğrenilmesi için kullanım kılavuzuna bakılması gerekir. Kılavuzda, BVM-A serisi, BVM serisi, PVM-L serisi ve PVM serisi için hangi özelliklerin desteklendiği ve hangi ayarların yapıldığı detaylı olarak belirtilmiştir. Bu tablo sayesinde kişiler kullanılacak monitörlere göre  Sony BKM-16R’nin ne kadar destek sağlayacağını öğrenerek buna göre uygun bir seçim yapabilir.

Cihaz üzerinde yer alan kontrol tuşları, cihazdaki tüm ayarların yapılabilmesini sağladığı gibi tüm monitörlerin kontrol edilmesi noktasında da farklı bir kontrol mekanizmasına ihtiyaç duyulmasını önler.

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL