Provideo, Sakarya Üniversitesi’nde Öğrencilerle Buluştu

provide_sakaryaProvideo, Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde üniversiteli öğrencilerle buluştu.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Film Akademisi’nde düzenlenen etkinlikte, Web tv yayıncılığı ve kamera atölye çalışmasına öğrencilerin ilgisi büyüktü. Etkinlikte öğrencilere Yeni Nesil Tv Yayıncılığı, Canlı yayın teknolojileri ve video kamera kullanımı hakkında bilgiler verildi.

Öğrenciler Profesyonel Kameraları Yakından İnceledi

Öğrenciler, etkinlik süresince Sony profesyonel kameraları ve NewTek ürünü TriCaster sistemini yakından inceleme şansı buldu. Öğrencilere, Broadcast dünyasının vazgeçilmezlerinden Sony PXW FS serisi kameralar hakkında bilgiler verildi. Öğrencilere Sony PXW FS7, FS5, Z150 ve X160 kameralar tanıtıldı. Ayrıca öğrencilere, 4K Aynasız Fotoğraf Makinesi Sony a7sii hakkında da bilgiler verildi. Öğrenciler tüm kameraları dokunarak inceleme şansı buldu.

Sanal Stüdyo Teknolojisi Uygulamalı Tanıtıldı

Provideo’nun Türkiye Distribütörü olduğu NewTek’in ürünü olan TriCaster’ın sanal stüdyo teknolojisi öğrencilere uygulamalı olarak tanıtıldı. Sanal stüdyo sistemi uygulamalı olarak gösterilirken öğrenciler de yeşil perde önüne geçti. Greenbox önünde haber sunma deneyimi yaşayan öğrenciler, sanal stüdyo sistemini yakından inceledi.

Web tv yayıncılığı ve kamera atölyesinin, öğrenciler açısından çok faydalı olduğunu ifade eden Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Güzel, “Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin yeni teknolojileri takip etmesi ve sektöre hazırlanmaları açısından önem taşıyor”. İfadelerini kullanarak, bize bu konuda destek veren Provideo ekibine teşekkür etti.

Üniversite etkinlik talepleriniz için info@provideo.com.tr dan veya 0212 320 98 77 nolu telefondan Provideo’ya ulaşabilirsiniz.