Network Device Interface (NDI) Hakkında bilmeniz gerekenler

  1. Broadcast Kalitede Yayın

Network Device Interface (NDI) Nedir
Network Device Interface (NDI)

Broadcast kalitede yayın alabilirsiniz.. Hızlı ve gözle görülemeyecek kadar kayıpsızdır. SDI bir sinyal ile  NDI sinyali yanyana koyduğunuzda ayırt edemezsiniz. Çok hızlı bir kodek olduğu için gecikmesi de çok çok azdır.  kendine has olarak, jenerasyon kaybı yoktur. Çok başarılı bir sıkıştırmaya sahip olduğu için, daha yüksek kaliteli sinyalleri tek kablodan gönderebilirsiniz.

  1. Network Device Interface (NDI) teknolojisine güvenebilirsiniz.

Bugün tüm dünyada, finans sisteminde ve online bankacılıkta kullanılmakta olan IP üzerinden sinyal iletimi ne kadar güvenli ise bu teknoloji de o kadar güvenilirdir. IP video’nun daha az güvenilir olması için reel bir sebep mevcut değildir. Bilakis daha az kablo ve ekipman kullanımı ile muhtemel hata noktaları daha da azalmaktadır.

  1. Mevcut Altyapınızla Kullanabilirsiniz.

NDI mevcut ağ altyapılarına kullanılabilir ancak gerçekçi olmak lazım. Ağda zaten yoğun bir trafik varsa, bu sistemi etkileyebilir.  Yoğun bir caddede Formula 1 yarışı yapamazsınız. Yoğunluk az ise çalışacaktır.

Ancak bu yeni teknolojiyi kullanmanın en iyi yolu ona özgü bir altyapı olmasıdır. SDI bir altyapı da olduğu gibi. Ancak NDI ile maliyetiniz düşecek, esnekliğiniz artacaktır.

  1.  Bu Teknoloji Herkese Açıktır.

Bu teknolojinin sahibi Newtek firmasıdır ancak kullanmak isteyen herkese ücretsiz olarak açıktır. Bu şekilde üçüncül firmalar newtek teknolojisi kullanmakta ve uygulamaktadırlar. Bugün teknolojiyi kullanan yüzlerce üretici bulunmakta, tüm ndi ürünler birbirleri ile sorunsuz bağlanabilmekteler.

  1. Sıkıştırma Yapar ama Gecikmeyi Fark edemezsiniz.

Evet, sıkıştırma kullanılmakta ancak çok verimli bir algoritma kullanıldığı için gecikme gözle fark edilemeyecek orandadır. Bu anlamda NDI ile çalışmak SDI ile çalışmak gibidir ancak çok daha basit ve esnek.

  1. Kullanımı Çok Basittir.

NDI kullanmak ve uygulamak çok basittir. Herhangi bir network uzmanlığı gerektirmez.

  1. Maliyeti Yüksek Donanımlara İhtiyacını Olmaz.

Yüksek verimli algoritması ile NDI,  full HD bir sinyali saniyede 2500 kare, 4K bir sinyali 1000 kare ve 8K bir sinyali 320 kare kodlayabilirsiniz.

  1. Multicast Desteği Sunar.

NDI, son çıkan 3.0 versiyonu ile multicasting desteği vermektedir. Bu sayede birden fazla hedef aynı kaynağa ihtiyaç duyduğunda network kullanımını minimuma indirmektedir.

  1. Tüm IP Standartlarını Destekler

NDI yüzlerce üreticinin kullandığı bir IP standarttır ve  diğer tüm IP standartları ile kullanılabilir.

https://provideo.com.tr/network-device-interface-ndi-nedir-avantajlari-nelerdir/

 

Ayrıntılı bilgi ve projelendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.