MAGEWELL Capture ve Stream Kartları

Magewell kartlar kurgu ve stream için kullanılan üstün özellikli kartlardır. Kurguda Capture ve Önizleme için kullanılan bu kartlar aynı zamanda Stream tarafında DirectShow mimarisini destekleyen (Adobe Flash Media Live Encoder, Adobe Connect, Google Plus Hangouts, Metus Ingest, OBS Classic, Quicktime Player, Skype, Video Stitch, VirtualDub, VLC, Vmix, Windows Media Encoder, Wirecast) neredeyse tüm yazılımlarla uyumludur.

 

Magewell kartların genel özellikler:

-Windows, Linux ve Mac OS X işletim sistemleriyle uyumluluk.

-Çoklu stream desteği

Tek video kaynağı farklı yazılımlara birden fazla akış sağlayabilir. Her akışın çözünürlüğü, kare hızı, deinterlacing modu, görüntü kontrolü vb. farklı olabilir. Örneğin kullanıcılar, Flash Media Live Encoder, Capture Express ve Windows Media Encoder’ı kullanarak aynı anda bir kayak yarışmasını yayınlayabilir, kaydedebilir ve ön izleyebilir.

-Magewell video motoru

Pro Capture kartların donanımı ve video motoru 4:4:4 10 bit RGB ve YUV’yi destekler. Kartlar, up/down scaling, cropping, hue / brightness / contrast / saturation düzeltme, deinterlacing, renk uzayı dönüştürme gibi zengin video işleme işlevlerine sahiptir. Video işleme donanım tarafından yapılır ve CPU(işlemci) kullanımı SIFIR’dır.

-Time Code desteği

Kartlar, Sony / Canon DSLR makinelerin HDMI sinyal çıkışlarından gelen zaman bilgilerini (saat, dakika, saniye ve kare sayısı) analiz edebilir. Kartın alabileceği time code biçimi SMPTE’dir. Bu fonksiyon farklı giriş sinyallerini senkronize etmek için kullanılabilir.

-Birçok SDI standartına destek

 Kullanıcılar, profesyonel kameralar, resim masaları ve sinema kameraları gibi hemen hemen tüm SDI çıkışlı cihazlardan capture yapabilir.

– OSD(resim, logo ve caption) desteği

Flash Media Live Encoder ve Windows Media Encoder gibi yazılımların OSD işlevi yoktur. Pro Capture kart ailesiyle kullanıcılar, OSD yazılımlarına yatırım yapmayarak tasarruf sağlayabilir ve videonun üzerine logo yerleştirebilirler. Buna ek olarak Magewell SDK kullanılarak, 2 video üst üste bindirilebilir. Tüm bu işlemler yine donanım gücüyle yapılır ve CPU(işlemci) kullanımı yine SIFIR’dır.

– Sıradışı performans

PCIe 2.0 yüksek hızlı arabirimi, birinci jenerasyon capture kartlarıyla karşılaştırıldığında 2 katı performans sunar. Birinci jenerasyon kartlarda hız: 200-800MB/S iken Pro Capture kartlarda hız 400-1600MB/S arasıdır.

Pro Capture kartları NVIDIA GPUDirect for Video ve AMD DirectGMA teknolojisini destekler. Yakalanan veriler doğrudan video motorundan grafik belleğine aktarılır. Bu işlem tamamen FPGA tarafından yapılır ve CPU kullanımı SIFIR’dır.

Magewell Pro Capture tek kanallı kartlar Full HD video capture yaparken aşağıdaki gerçek kare hızlarına ulaşır:

1080p 60Hz 8bit 4:2:2: 86.85fps

1080p 60Hz 8bit 4:4:4: 63.90fps

*PCI modellerde Magewell internet sitesinden driver indirilmesi gerekiyor.

Üstün kullanıcı deneyimi

Kullanıcılar kabloyu karta taktığında, kart otomatik olarak giriş sinyalini algılar ve ses giriş sinyaliyle video giriş sinyalini birleştirir. Ayrıca sinyal formatı da analiz edilir. Kullanıcılar, capture işlemi sırasında video ve sesi manuel olarak seçmek zorunda kalmaz, çözünürlük ve kare hızı gibi detaylarla uğraşmazlar.

-Bir bilgisayarda birden fazla kart

Aynı bilgisayara birden fazla Magewell kart takılabilir ve bu kartlar aynı anda çalışabilir. Kullanıcılar her kartın üzerindeki anahtar numarayı ayarlayabilir. Numara, aygıt yöneticisi ve video capture yazılımında kartların adının bir parçası olarak görünür. Bu işlev, birden fazla aynı kart takıldığında ve kullanıcı belirli bir kartı hızlı bir şekilde bulmak istediğinde çok yararlı bir özelliktir.

-Uyumlu yazılımlar

Magewell capture kartları, DirectShow mimarisini destekleyen neredeyse tüm yazılımlarla uyumludur. Bunlara örnek olarak, Adobe Flash Media Live Encoder, Adobe Connect, Google Plus Hangouts, Metus Ingest, OBS Classic, Quicktime Player, Skype, Video Stitch, VirtualDub, VLC, Vmix, Windows Media Encoder, Wirecast verilebilir. Tam listeyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. http://www.magewell.com/compatible-software

Magewell görüntü yakalama kartları ile magewell’in ücretsiz yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Capture Express, bir video kanalını yerel depolama alanınıza mp4 dosyaları olarak kaydeder. Kullanıcılar kaydın çözünürlüğünü, kare hızını, bit hızını ve renk alanını özelleştirebilir veya kolay ayar için sadece “eşleştirme kaynağı” nı seçebilir. Capture Express, video sıkıştırma için H.264 kodlama formatını kullanır ve saniyede 60 karede 4K’ya kadar video kaydını destekler.

Ayrıntlı bilgi için http://www.magewell.com/capture-express-v3

USB Capture Utility yazılımı ile USB Yakalama aygıtının destekleyebileceği yakalama çözünürlüğünü, kare hızını ve renk alanını ayarlayın. Kullanıcılar, görüntü yakalama kartı ile ilgili parametreleri kolayca kontrol edip ayarlayabilir, ürün yazılımını kendileri yükseltebilir

Ayrıntlı bilgi için http://www.magewell.com/usb-capture-utility-v3

Provideo, Magewell ürünlerinin Türkiye Distribütörüdür.

Kart Modelleri

Pro Capture ailesi

HDMI

Pro Capture HDMIPro Capture Dual HDMIPro Capture Quad HDMI

SDI

Pro Capture SDIPro Capture Dual SDIPro Capture Quad SDI

AIO

Pro Capture AIO

MINI

Pro Capture Mini HDMIPro Capture Mini SDI

DVI

Pro Capture DVIPro Capture Dual DVI

4K

Pro Capture HDMI 4KPro Capture HDMI 4K PlusPro Capture DVI 4K

Pro Capture AIO 4KPro Capture AIO 4K Plus

USB Capture ailesi

USB Capture HDMIUSB Capture SDI

USB Capture Plus ailesi

USB Capture HDMI PlusUSB Capture SDI PlusUSB Capture DVI Plus

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL
  • Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.