KTÜ Ledwall projesi hayata geçirildi.

Provideo, broadcast alanında Türkiye’nin en büyük ve tecrübeli proje firmalarından biridir. Yakın zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) için önemli bir projeye katkı sağladık ve konferans salonundaki greenbox stüdyoya LEDWALL kurulumu gerçekleştirdik. Bizim için çok kıymetli bir projeydi. Bu sebeple KTÜ yetkililerine ve projede beraber çalıştığımız Alper Bey’e özellikle teşekkür ediyoruz. Çok iyi işler çıkardıklarını biliyoruz ve devam etmesini diliyoruz. Biraz projeden ve üniversitemizden bahsedelim.

 

 

KTÜ bünyesinde kurumsal iletişim koordinatörlüğüne bağlı radyo televizyon bölümü için gerçekleştirilen bir proje oldu. Bu proje YouTube üzerinde planlanmış programlarla gündeme dair ekonomi, sivil toplum kuruluşları (STK) veya akademisyenlerin çalışmalarını duyurmak amacıyla kullanılıyor. Aynı zamanda bu alan, konferans salonu olarak da kullanılıyor ve 100 kişilik bir konferans düzenlenebiliyor. Canlı yayınlar sırasında seyirciler ekrana yansıtılıyor ve sunumlar gerçekleştirilebiliyor. Uluslararası seminerler de bu alanda düzenleniyor ve yurt dışından Zoom bağlantısı ile ekrana yansıtılabiliyor. Önceden kullanılan Greenbox Stüdyo hala aktif ve gerektiğinde perde aktif hale getirilerek Tricaster yayın cihazı sayesinde sanal stüdyo olarak kullanılabiliyor.

 

Provideo olarak bu projede LED Wall işini üstlendik ve kurulumunu gerçekleştirdik. LED Wall özellikleri şu şekildedir:

  • P1.86mm özelliğinde olup, led yüzeyleri epoksi kaplıdır.
  • Yüksek yenileme hızına sahip olmakla birlikte 4K video çözünürlüğünü desteklemektedir.

Bu projenin yapılmasının sebeplerinden biri, üniversitenin stratejik çıktı verilerinde toplumsal katkı ve kamuoyu toplumsal katkısı sağlamaktır. Haftalık canlı yayınlar bu projede gerçekleştiriliyor ve duyuruları KTÜ mobil uygulaması üzerinden insanlara aktarılıyor. Bu sayede hem üniversite içinde hem de dışında etkili bir iletişim sağlanıyor.

 

Siz de kurumunuz için projeler gerçekleştiriyorsanız bize ulaşın ve destek olalım.