Fujinon MK 18-55 ve MK 50-135 Lensler

Fujinon’dan Sony PXW-F serisi kameralara uygun iki yeni E- mount cine lens: MK 18-55 ve MK 50-135.

Bu lensler bir çok yönden dijital sinema ihtiyaçlarını karşılamakla beraber hafif ve kompakt bir yapıya sahiptirler. Hem de çok yüksek bir performans/fiyat oranı ile.

Örneğin: Bu lensler Focus, Iris ve Zoom için üç adet 0.8M pitch halkaya, zoom aralığı boyunca sabit açıklığa ve aluminyum gövde ve paslanmaz çelik lens mount ile dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Diğer uygun fiyatlı lenslere göre daha çok cinematografik özelliklere sahipler. Her iki lens de parfocal özellikte, yani zoom yapılırken focus bozulmuyor. Zoom yapılırken focus breathing ve axis kayması yok. Tüm zoom alanında T2.9 hızı koruyup, sığ bir alan derinliği verebilmekte.

Her ikisi de 82mm filtre çapında ve aynı uzunlukta ( sadece 20cm). Bu özellik mattebox ve filtre kullanımında çok işe yaramaktadır..

Fujinon çıtayı biraz daha yükseğe çıkarmış ve hayli pahalı olan cinema zoom lenslerde bulunabilecek bazı özellikler de MK serisine eklemiş. Öreneğin MK 18-55 ile , 18mm ‘de çekim yaparken, makro ayarı ile nesneyi 15cm gibi kısa bir mesafeden focuslayabiliyor. 55mm’ye zoomlanırken bu makro yaklaşık 45 cm’ye çıkıyor.

18-55mm lensde Flare kalitesi oldukça iyi ve direk flare varken bile kontrastı koruyabilmekte. Arka ışık olan bir çekimde de temiz bir resim elde edilebilmektedir. Fujinon bu lenslerde çok özenli davranıp kontrastı her daim muhafaza etmeyi hedeflemiş ve başarmış.

MK serisi lensler belgesel veya belgesel tadında ticari çekimler için mükemmel bir ikili set oluşturmaktadır. Ayrıca gelişmekte olan yeni sinemacıları da hesaba katarak tasarlanmış. Canlı bağlantı, online program, belgesel, kurumsal video, düğün çekimleri, kısa film gibi çok geniş alanlarda kullanılabilir. İki lensin birlikte sağladığı zoom aralığı, en sık kullanılan bir aralığı kapsamakta.

MK 18-55 satışa hazır, MK 50-135 ise yaza kadar hazır olması bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi ve fiyat talebi için lürfen teklif formumuzu doldurun, aynı gün içerisinde size dönüş yapalım.

 

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL