“FS7, görüntü kalitesiyle tartışılmaz”

 

 

sonyfs7

 

Yönetmen Metin Kuru Sony PXW FS7 kamera hakkında görüşlerini Provideo’ya aktardı.

1987 Konya doğumluyum. Orta öğretimi bitirdikten sonraki yıllarda, içinde bulunmak istediğim çerçevenin arayışıyla sahne üstünde başlayan sanat hayatım, bir süre sonra sinemada devam etti. Post prodüksiyonla başladığım sinema hayatımda, farklı zamanlarda farklı projelerde kamera grubunda ve prodüksiyon ekibinde yer aldım. Son dönemlerde bağımsız olarak devam ettiğim sinema sektöründe yönetmenlik ve kamera kiralama hizmeti veriyorum.

“Fikir aldığım herkes FS7’yi gözümde parlattı”

Öncelikle ben ekipman almadan önce sektördeki bizden önceki kuşakların fikirlerini muhakkak alırım, Türkan’ı alırken de önce bunu yaptım. (Bu arada onun adı artık Türkan) Aldığım tavsiyeler beklediğimden fazla olumluydu, kimisi sensörünün Süper35mm oluşundan bahsetti, kimi yüksek kare çekim özelliğinden, kimi S-Log özelliğinden, yani fikrini aldığım herkes biraz daha parlattı gözümde Türkan’ı.

Benim kendi proje bazlı işlerim genelde reklam oluyor, butik bir ekibim var ve müşterinin sadece web sitesini alıp, su
num ve onay trafiğinden sonra Tv ya da internet spotunu teslim ediyoruz, bununla da kalmayıp iş yayına çıkana kadar prensip olarak arkasında duruyoruz.

Yani sahip olduğum prensiplerle kayda değer fikirleri olduğuna inandığım insanların tavsiyelerini birleştirince geriye sadece satın almak kaldı.

“FS7’yi reklam filmlerinde ve klip çekiminde rahatlıkla kullandım”

Kamera, benim kendi projelerimin yanı sıra kiralama hizmeti de verdiğim için birçok projede kullanıldı. Reklam da da kullandım, klipte de filmde de.metinkuru_fs7

Bence kameranın görüntü kalitesi sadece body ile değil, kullanılan lensler ve çekilen sahneye yapılan ışıkla da doğru orantılı. Yani çekeceğimiz sahneye doğru ışığı yapıp kameraya da bu ışıkla örtüşen değerler girdiğimizde Sony FS7‘nin görüntü kalitesi kendi kategorisinde tartışılamaz.

Fiyat performansı ve hantal olmayışı FS7’nin belirleyici özelliklerinin başında geliyor. Daha önce de belirttiğim gibi S log ve slow motion çekim özellikleri de Sony FS7’nin belirgin özelliklerinden bana göre.

Sony FS7yi herkese öneriyorum. Kamera kiralama işleri yapan biri olarak FS7’yi ilk defa tercih eden yönetmen arkadaşlarımın başlangıçtaki tereddütleri ile sondaki memnuniyetlerine şahit olmuş biri olarak öneriyorum.

Son olarak Yönetmen Cemal ŞAN’a teşekkür ederim…

 

BU ÜRÜN İÇİN TEKLİF AL